Enrikosvirtuve.lt
Tortai

Gaivus tortas

Ingredientai

Aguonų biskvitui:

Kaiušinių baltymai 4 vnt.

Cukrus 100 g

Aguonos 50 g

Vanilinis cukrus 1 v.š.

Kepimo milteliai 1 a.š.

Miltai 100 g

Šviesiam biskvitui:

Kiaušinių tryniai 4 vnt.

Kiaušinis 1 vnt.

Cukrus 100 g

Vanilinis cukrus 1 v.š.

Kepimo milteliai 1 a.š.

Miltai 100 g

Kremui:

Grietinėlė 35 proc. riebumo 250 ml

Maskarponės sūris 250 ml

Želatina 20 g

Šviežios arba šaldytos avietės (didelė sauja)

Cukrus 100 g

Citrina 1 vnt.

Gaminimas:

Aguonų biskvitas:

Atskirkite kiaušinių trynius nuo baltymo. Baltymus suplakite iki standžių putų, toliau plakdama įmaišykite cukrų, vanilinį cukrų, aguonas. Miltus, sumaišykite su kepimo milteliais, suberkite į kiaušinių masę ir išmaišykite. Kepkite iki 190 ºC laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 25 minutes. Biskvitui atvėsus, perpjaukite jį į dvi dalis.

Šviesus biskvitas:

Sumaišykite kiaušinių trynius ir vieną kiaušinį su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Miltus, sumaišykite su kepimo milteliais ir suberkite į kiaušinių masę, išmaišykite. Kepkite iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 25 minutes. Biskvitui atvėsus, perpjaukite jį į dvi dalis.

Kremas:

Želatiną išbrinkinkite šaltame vandenyje ir po to kaitinant maišykite kol ištirps. Grietinėlę, cukrų išplakite iki standžių putų ir sudėkite maskarponės sūrį. Želatiną nuolat maišydami plona srovele supilkite į kremą. Krema padalinkite į dvi dalis, į viena dalį sudėkite avietes, į kitą vienos citrinos sultis ir tarkuotą žievelę.

Sutepimas:

Dėkite šviesų biskvito lakštą, tada užtepkite avietinį kremą, toliau vėl dėkite aguoninį biskvitą, užtepkite citrininį kremą ir taip susluoksniuokite visus keturis biskvito lakštus. Dėkite į šaldytuvą, bent 4 valoms, kad gerai sustingtų.

Skanaus!

Leave a Comment