Enrikosvirtuve.lt
Tortai

Medutis kitaip

Ingrediantai

Lakštams:

Cukrus 150 g

Medus 150 g

Sviestas 100 g

Pienas 100 ml

Kakavos milteliai 40 g

Kiaušiniai 2 vnt.

Miltai 600 g

Kepimo milteliai 1 a.š.

Kremui:

Plakamoji grietinėlė 800 g

„Rududu“ karamelė 1 indelis

Grietinėlė 200 g

Cukraus pudra, citrina (pagal skonį)

Gaminimo eiga

Lakštai:

Į dubenį sudėkite cukrų, sviestą ir medų. Statykite ant vandens garų vonelės ir nuolat maišydami kaitinkite, kol masė taps vientisa.

Supilkite pieną, pašildykite (beveik iki virimo), įpilkite kakavą, išmaišykite.

Tuomet į šiek tiek atvėsusį pieną supilkite išplaktus kiaušinius.

Miltus persijokite su kepimo milteliais ir palaipsniui sudėkite į gautą masę. Supylus visus miltus, tešlą išminkome. Ilgai neminkykite!

Tešlą padalinkite į 12 lygių dalių ir dėkite į šaldytuvą 30 minučių.

Vienodus rutuliukus iškočiokite ant kepimo popieriaus ir kepkite orkaitėje 180 °C temperatūroje apie 5-7 min. Iškepus supjaustykite vienodais apskritimais. Naudojau 24 cm skersmens kepimo skardą. Rekomenduočiau lakštus išsikepti iš vakaro, sudėti vienas ant kito ir uždengti maišeliu, ryta jie bus minkštučiai.

Kremo gaminimas:

Plakamąją grietinėlę padalinkite į dvi dalis po 400 g. Vieną dalį grietinėles išplakite iki standžių putų ir sudėkite „Rududu“ indelį. Kitą dalį grietinėlės išplakite iki standžių putų, sudėkite grietinę ir pagal skonį: cukraus pudros, citrinos sulčių ir smulkiai tarkuotos citrinos žievelės.

Imkite vieną torto lakštą ir tepkite paruoštą kremą su „Rududu“. Dėkite kitą lakštą ir tepkite paruoštą kremą su grietine taip pertepame visus lakštus.

Skanaus!

Leave a Comment