Enrikosvirtuve.lt
Tortai

Naminis medutis

Ingredientai

Lakštams:

Sviestas 3 v.š.

Kiaušiniai 3 vnt.

Medus 4 v.š.

Cukrus 1 stiklinė

Miltai 2 stiklinės

Soda 1 a.š.

Actas (šlakelis)

Lakštų sulaistymui:

Vanduo

Uogienė

Kremui:

Riebi grietinė 400 g

Želatina 1 v.š.

Citrinos sultys (pagal skonį)

Cukrus (pagal skonį)

Gaminimo eiga

Lakštai:

Sviestą sudėkite į dubenį, įstatytą į vonelę su karštu vandeniu ir ištirpinkite. Suberkite cukrų, įdėkite medų ir gerai išmaišykite. Į šiltą vientisą masę supilkite nugesintą sodą (sodą nugesinkite su šlakeliu acto), masė turi pašviesėti.

Masę atvėsinkite, ji turi būti tik šiek tiek šilta. Pilkite į ją išplaktus kiaušinius ir gerai išmaišykite. Palaipsniui pilkite miltus ir minkykite. Tešla turi nelipti prie rankų.

Tešlą padalinkite į 5 lygius gabaliukus. Kiekvieną gabaliuką iškočiokite ant kepimo popieriaus, uždėkite 26 cm torto formos dugną ir apipjaukite.Po vieną lakštą dėkite į įkaitintą 180 °C laipsnių orkaitę ir kepkite apie 8 – 10 minučių, kol gražiai pagels. Iškepusį torto lakštą palikite atvėsti. Taip iškepkite visus torto lakštus. Iš tešlos kuri liko po lakštų apipjaustymo, iškepkite dar vieną paplotį, kuris bus skirtas torto papuošimui.

Kremas:

Želatiną užpilkite 60 ml šiltu, virintu vandeniu ir palikite brinkti apie 30 minučių. Grietinę ir cukrų supilkite į indą, plakite mikseriu, kol cukrus visiškai ištirps. Baigiant plakti supilkite citrinos sultis. Išbrinkusią želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies ir atvėsiname.Į kremą liko tik supilti želatiną, tai darykite po truputi vis maišydami (želatinos niekada nepilkite į labai šaltą skystį, nes nuo staigaus atvėsimo ji gali sušokti). Paruoštą kremą statykite į šaldytuvą ir laikykite ten tol, kol sustings ir bus tokio tvirtumo, jog bus galima tepti tortą.

Torto sutepimas:

Lakštus sulaistykite su vandens ir uogienės mišiniu, imkite vieną torto lakštą ir tepkite paruoštą kremą. Toliau dėkite kitą lakštą ir taip pertepkite visus lakštus. Šonus taip pat negausiai aptepkite

Skanaus

Leave a Comment