Enrikosvirtuve.lt
Tortai

Napoleonas

Ingredientai

Lakštams:

Kvietiniai miltai 500 g

Kiaušinis 1 vnt.

Sviestas 250 g

Grietinė 220 g

Kremui:

Pienas 500 ml

Sviestas 200 g

Kiaušiniai 2 vnt.

Rudasis cukrus 200 g

Vanilinis cukrus 2 a.š.

Miltai 2 v.š.

Gaminimo eiga

Į miltus įtarkuokite sviestą (sviestas turi būti sušalęs), sumaigykite pirštais, kol pasidarys purus mišinys. Miltų ir sviesto masėje padarykite duobutę ir sudėkite grietinę, įmuškite kiaušinį ir minkykite kol nelips prie rankų. Padalinkite į 9 lygias dalis ir palaikykite šaldytuve 2 valandas.

Tuo tarpu kol tešla vėsta, pieną su vaniliniu cukrumi supilkite į puodą ir užkaiskite ant silpnos ugnies. Kol pienas šyla atskirame inde išplakite 2 kiaušinius, rudąjį cukrų, miltus ir nuolat maišant supilkite į karštą pieną. Kai kremas pradės tirštėti – nuimkite puodą nuo viryklės, sudėkite sviestą ir leiskite viskam atvėsti.

Tešlai atvėsus imkite po vieną jos dalį ir kočiokite tiesiai ant kepimo popieriaus kuo ploniau. Prieš kepant subadykite lakštus šakute. Kepkite po vieną lakštą, orkaitėje įkaitintoje iki 200 ºC laipsnių temperatūra kol lengvai paruduos. Jau iškeptą lakštą apipjaukite norima forma, nes tešla kepant traukiasi. Norint gražios formos – apipjaukite ką tik ištrauktą, karštą lakštą (aš naudojau 20 cm skermens torto formą)

Sutepkite visus lakštus, vieną lakštą atsidėkite torto papuošimui trupiniais. Dėkite suteptą ir papuoštą tortą į šaldytuvą visai nakčiai.

Skanaus!

Leave a Comment