Enrikosvirtuve.lt
Tortai

Šokoladinis karamelinis tortas

Ingredientai

Biskvitui:

Kiaušiniai 3 vnt.

Cukrus 150 g

Margarinas 100 g

Miltai 150 g

Kepimo milteliai 1 a.š.

Kakava 2 v.š.

Kremui:

Grietinėlė (36% riebumo) 420 g

„Rududu“ karamelė 1 indelis

Juodas šokoladas 200 g

Lakštų sulaistymui:

Stipri saldinta juoda kava

Papuošimui:

Šviežios braškės arba skaldyti riešutai

Gaminimo eiga

Biskvitas:

Kiaušinius su cukrumi išplakite iki purumo. Išlydytą ir atvėsintą margariną maišant supilkite į kiaušinių plakinį. Miltus, kepimo miltelius, kakavą, sumaišykite ir persijokite į paruoštą kiaušinių masę, viską gerai išmaišykite. Paruoštą biskvito tešlą supilkite į kepimo formą (aš naudojau 20 cm skersmens). Biskvitą kepkite orkaitėje įkaitintoje iki 180 – 190 °C laipsnių, apie 20 – 30 minučių.

Kremas:

Kremui skirtus produktus: grietinėlę, „Rududu“ ir šokoladą, supilkite į puodą ir kaitinkite ant lengvos ugnies, kol masė užvirs ir viskas ištirps. Nuimkite nuo ugnies ir per sietelį pilkite į kitą indą. Ant sietelio likusį „Rududu“ pertrinkite šaukštu.

Atvėsusį kremą dėkite į šaldytuvą 5 valandoms, po to dar būtinai įdėkite į šaldymo kamerą 15 – 20 minučių. Gerai atšaldytą kremą išplakite mikseriu.

Torto sutepimas:

Atvėsusį biskvitą perpjaukite į 4 vienodus lakštus. Dėkite pirmą biskvito lakštą ant lėkštės ir sulaistykite, atvėsinta stipria juoda kava, dėkite 1/4 karamelinio kremo ir jį tolygiai paskirstykite. Dėkite antrą biskvito lakštą, vėl sulaistykite kava, tuomet vėl 1/4 karamelinio kremo. Taip sutepkite visus 4 biskvito lakštus.Gražiai aplyginame torto šonus ir viršų. Dėkite tortą į šaldytuvą ir palikite per naktį.

Tortą papuoškite šviežiomis braškėmis arba riešutais.

Skanaus!

Leave a Comment