Enrikosvirtuve.lt
Tortai

Šokoladinis tortas

Ingredientai

Biskvitui:

Kiaušiniai 2 vnt.

Cukrus 150 g

Grietinė 200 g

„Rududu“ 1 indelis

Kepimo milteliai 2 a.š.

Miltai 200 g

Kremui:

Šokoladas 200 g

Riebi grietinėlė 350 g

Gaminimo eiga

Biskvitas:

Mikseriu išplakite kiaušinius su cukrumi, kol masė padidėti kelis kartus. Dėkite kambario temperatūros „Rududu“ ir išplakite. Pilkite grietinę, dėkite miltus (persijotus su kepimo milteliais) ir išplakite. Biskvitinę tešlą padalinkite į dvi lygias dalis. Pilkite į kepimo popieriumi išklotas kepimo formas ir šaukite į 180 °C laipsnių orkaitę. Biskvitus kepkite 15 – 20 minučių. Iškeptiems biskvitams leiskite atvėsti. Kiekvieną biskvitą perpjaukite išilgai į tris dalis (turėsite 6 biskvitus).

Kremas:

Į dubenį suberkite smulkintą šokoladą. Pakaitintą grietinėlę užpilkite ant šokolado ir išmaišykite, kad šokoladas ištirptų. Kremo masę palikite šiek tiek ataušti, o po to uždengite maistine plėvele ir dėkite į šaldytuvą mažiausiai 4 valandoms. Kai kremas atšals ir sustings, išplakite jį iki purumo.

Sutepimas:

Ant torto padėklo dėkite pirmą biskvitą ir aptepkite jį šokoladiniu kremu. Taip vienas ant kito dėkite ir sutepkite visus sluoksnius. Kremą paskirstykite taip, kad užtektų aptepti viršutinį paplotį ir plonai padengti torto kraštus. Papuošimui naudokite tarkuotą šokoladą.

Skanaus!

Leave a Comment